Najnowsze komentarze
Zapraszamy do odwiedzenia II LO w dniu 6 kwietnia 2013r od godziny 900 do 1200. Przygotowaliśmy dla Was warsztaty, pokazy i prezentacje ze wszystkich dziedzin życia szkoły. Wybierzcie te, w których chcecie uczestniczyć, potwierdzając swój udział logowaniem na stronie archiwum.2lo.gorzow.pl/drzwiotwarte . Logowanie trwa do końca marca.
Poza tym proponujemy spotkanie z dyrektorem szkoły, samorządem uczniowskim, poznanie systemu, filmu oraz zespołu redagującego naszą gazetkę.
Czekając na Was i Waszych rodziców pomyśleliśmy o kawiarence, w której przy „małej czarnej” ze smakowitym ciastem porozmawiamy o szkole.
Pokażemy Wam Szkołę NAPRAWDE, w której naukę łączy się z zabawą.
1. Warsztaty artystyczne „Wszyscy jesteśmy twórcami”
Wprowadzenie do sztuki współczesnej – pierwsze przekształcenia otaczającej nas rzeczywistości przez malarzy i rzeźbiarzy początku XX wieku. Wspólna zabawa w plastyczną kreację .
Warsztaty dla osób zainteresowanych historią sztuki , zdolności plastyczne nie są wymagane. Liczebność grupy – do 24 osób.
2. Ćwiczenia mikroskopowe dla grupy 15 osobowej. Czas trwania: 45 minut
Oferta skierowana do uczniów o zainteresowaniach biologicznych. W ramach warsztatów zajrzymy do wnętrza barwnych komórek roślinnych wyizolowanycych z liści cebuli, odszukamy organelle komórkowe w których gromadzone są barwniki. Zaobserwujemy zachowanie organizmów żywych, poznamy ich budowę i zwyczaje. Nauczymy się jak prawidłowo wykonać preparat mikroskopowy.
Wszystkich szczegółów nie mogę zdradzić, więc przyjdź i poznaj wspaniały świat mikro.
Wyniki naszej przygody z biologią będzie można zapisać na własnej karcie pamięci SD – Pamiętaj aby ją przynieść!!
Zajęcia prowadzone przez profesora Dominika Zmyślonego.
3. Formy dodatkowych zajęć i działań dla specjalizacji z biologią. Liczba miejsc: 30. Czas trwania 45 minut.
Na zajęciach dowiecie się jak wyglądają zajęcia na poszczególnych kursach. Opowiemy wam, że najlepszą metodą poznawania świata biologii są wycieczki, oraz zajęcia praktyczne prowadzone przez pracowników naukowych Wydziału Biologii UAM Poznań.
Opowiemy wam jak uczniowie rozwijają swoje pasje w ramach projektu unijnego Newton też był uczniem”. Jednak o wszystkiego nie mogę zdradzić , a więc przyjdź i poznaj nasza specjalizacje od „kuchni.”
Spotkanie o charakterze informacyjnym. Zajęcia prowadzone przez panią Aleksandrę Góralczyk.
4. Lubimy matematykę
Zagadka Einsteina – zagadka znana w kilku różnych wersjach, której autorstwo tradycja przypisuje Albertowi Einstanowi. Miał on powiedzieć, że jest w stanie ją rozwiązać jedynie 3% populacji świata. Czasami uważa się za jej twórcę Lewisa Carolla.
Zajęcia poprowadzą uczennice klasy III: Maria Baczewska, Agnieszka Pokrzywka i Agata Netyks pod opieką Małgorzaty Jacek.
5. Zapraszamy na warsztat dotyczący kultowej gry karcianej Magic: The Gathering. Liczba miejsc: 20.
MTG przedstawia możliwość praktycznego wykorzystania znajomości języka angielskiego, stanowiąc jednocześnie bardzo skuteczne narzędzie jego dalszego rozwoju.
Minimalny poziom kompetencji językowej: średniozaawansowany.
Magic: The Gathering (MTG; also known as Magic) is the first trading card game, created by Richard Garfield and introduced in 1993 by Wizards of the Coast. Magic continues to thrive, with approximately twelve million players as of 2011.[1] Magic can be played by two or more players each using a deck of printed cards or a deck of virtual cards through the Internet-based Magic: The Gathering Online or third-party programs.
Each game represents a battle between mighty wizards, known as „planeswalkers”, who employ spells, items, and creatures depicted on individual Magic cards to defeat their opponents. Although the original concept of the game drew heavily from the motifs of traditional fantasy role-playing games such as Dungeons & Dragons, the gameplay of Magic bears little similarity to pencil-and-paper adventure games, while having substantially more cards and more complex rules than many other card games.
6. Warsztaty zespołu chemicznego
Warsztaty skierowane do uczniów o zainteresowaniach chemicznych.
W ramach warsztatów wykonamy wiele ciekawych doświadczeń chemicznych np. wykonamy krem nawilżający, ”żywą pianę”, dehydratację sacharozy.
Wszystkich szczegółów nie mogę zdradzić, więc przyjdź i poznaj wspaniały świat chemii.
Warsztaty będą prowadzone pod czujnym okiem prof. Katarzyny Nowakowskiej i prof. Jolanty Kulej.
7. Warsztaty Szkolnej Służby Medycznej
W ramach warsztatów dowiecie się kim są Joannici i co to jest Szkolna Służba Medyczna oraz nauczycie się podstaw pierwszej pomocy.
Warsztaty będą prowadzone przez członków Szkolnej Służby Medycznej II LO.
8. Pokazy doświadczeń dla grupy 20 osobowej. Czas trwania: 45 minut.
Oferta skierowana do uczniów o zainteresowaniach fizycznych. Zajęcia prowadzone przez profesor Beatę Pietrzak.
9. Warsztaty z języka niemieckiego – DEUTSCH FÜR DICH ! Liczba miejsc: 16
Podczas warsztatów doświadczysz jak poprzez zabawę i miłe spędzenie czasu można poznać język niemiecki. Każdy uczestnik spotkania z pewnością zapamięta niejedno zdanie i będzie mógł pochwalić się rodzicom i znajomym swoimi umiejętnościami. Warsztaty są niespodzianką, dlatego serdecznie zapraszam do udziału oraz miłego spędzenia czasu, oglądając film, grając i zgłębiając piękno języka niemieckiego.
Marta Andruszczak – nauczyciel języka niemieckiego
10. Działalność SU. Liczba miejsc: 30. Czas trwania 45 minut.
Spotkanie o charakterze informacyjnym. Odpowiedzialny profesor Łukasz Januszke.
11. Koło Filmowe – Andrzej Janczewski
Dobrą tradycją organizowanych w II LO Drzwi Otwartych są powstające
przy ich okazji filmy, a właściwie projekty filmowe szkolnego Koła
Filmowego. Oto linki do naszych produkcji z poprzednich dwóch lat:
2011
2012
Również w tym roku zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w filmowym eksperymencie. Wspólnie nakręcimy krótki film, który da wyobrażenie o tym, czym zajmuje się szkolne Koło Filmowe, a poza tym będzie okazją do dobrej zabawy i doskonałą pamiątką z naszej szkoły.
12. Media szkolne – Alicja Wyszyńska, Andrzej Czaja, Mariusz Biniewski
Wprowadzenie w świat szkolnych mediów. Jak tworzyć gazetę szkolną „Curier”? O czym pisać na stronę internetową? Jak redagować teksty? Czy wolno poruszać tematy drażliwe? Twój wpływ na rzeczywistość szkolną – gazeta „Curier”, www.archiwum.2lo.gorzow.pl, Facebook – oficjalny kanał społecznościowy szkoły, YouTube – oficjalny kanał II LO, Radio „Węzeł”.
Sprawdź czy Twoje dane zostały zarejestrowane, poprzez kliknięcie na link do rejestracji na Drzwi Otwarte i sprawdzenie w zakładce Lista (zapewne na ostatniej stronie lub poprzez wpisanie swojego nazwiska w wyszukiwarkę), jeśli tam jesteś to znaczy, że Twoje nazwisko jest uwzględnione 🙂
11 i 12 można chyba „w ciemno” polecić wszystkim gościom. 🙂
Osoby, które zapisały się 3 kwietnia są uwzględniane?